We wrześniu 2018 r. Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich będzie miało zaszczyt zorganizować pierwszy raz w Polsce 21 Sympozjum oraz Międzynarodową Wystawę  Akwareli w ramach Europejskiej Konfederacji Akwarelistów ECWS.
Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich dokonało wyboru miasta które w 2018 r. stanie się na kilka dni Stolicą Europejskiej Sztuki Akwarelowej.  Wszystkich Europejskich przyjaciół, artystów i sympatyków malarstwa akwarelowego zapraszamy do Krakowa – miasta Królów Polskich, które jest centrum kulturalnym i artystycznym  kraju, pełnym znakomitych dzieł architektury, malarstwa i rzeźby, posiadającym  jedyną w swoim rodzaju atmosferę sprzyjającą wszelkiej  twórczości i oczywiście również malarstwu plenerowemu.

Kraków jest tak bogaty i różnorodny, że kilka dni Sympozjum to za mało żeby nasycić się jego pięknem. Postanowiliśmy więc przeznaczyć trzy dni na początku tygodnia na zapoznanie się z Krakowem, zwiedzanie indywidualne miasta oraz plenery malarskie. Jednocześnie w tych dniach obok rejestracji gości zorganizujemy w godzinach przedpołudniowych warsztaty i demonstracje artystów polskich członków naszego stowarzyszenia.
Będą  one odbywały się w miejscach w których chcielibyśmy zorganizować dodatkowe wystawy akwareli członków SAP oraz młodych adeptów akwareli (studentów Warszawskich i Krakowskich szkół architektonicznych i Akademii. Towarzyszącym wydarzeniem Sympozjum będzie zorganizowana wycieczka do Wieliczki – zwiedzanie słynnej kopalni soli połączona z  lunchem  w jej wspaniałych podziemnych salach.
Dalsza część dnia upłynie nam na zwiedzaniu pięknych miejsc w okolicach Krakowa połączonych z malowaniem w plenerze.

Chcemy Wam pokazać Kraków intelektualny i artystyczny, ale również regionalny, kipiący życiem i radością. Zorganizujemy konkursy i wystawy prac namalowanych  podczas  tygodniowego pobytu w technice akwarelowej ,która jak żadna inna kojarzy mi się z miłością, wolnością i różnorodnością.
Jest to też wielka radosna przygoda i co najważniejsze możliwość spotkania przyjaciół i spędzenia razem kilku dni … (pełnych twórczego „niepokoju”) .
Bardzo Was wszystkich zapraszamy i wierzymy, że czas spędzony razem będzie dla Nas wszystkich wielkim przeżyciem i wspaniałym wspomnieniem.

Ryszard Rogala
Prezes SAP

ORGANIZATOR

STOWARZYSZENIE AKWARELISTÓW POLSKICH
ul. Drzymały 1 lok.9, 05-800 Pruszków
Tel +48 601 331 352
krakow2018@sap-art.pl
sap@sap-art.pl