Dlaczego wybraliśmy Kraków?

21 Międzynarodowe Sympozjum Akwarelistów odbędzie się w Krakowie, mieście pięknie położonym nad Wisłą, które przez pięć wieków było stolicą Polski i rezydencją Polskich królów, a obecnie znajduje się tutaj 1/4 zasobów muzealnych naszego kraju. Krakowskie Stare Miasto wraz z Wawelem i Kazimierzem znalazło się w 1978 roku  na  Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.


„Stare Miasto Krakowa, dawnej stolicy Polski, rozciąga się u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu. XIII-wieczne miasto kupieckie posiada największy w Europie rynek, liczne zabytkowe kamienice oraz bogato wyposażone pałace i kościoły. O świetnej przeszłości Krakowa świadczą fragmenty XIV-wiecznych murów miejskich, położona na południu miasta średniowieczna dzielnica Kazimierz, z zabytkowymi synagogami, Uniwersytet Jagielloński oraz katedra gotycka, w której pochowani są królowie Polski." 

www.unesco.pl/kultura/dziedzictwo-kulturowe/swiatowe-dziedzictwo/polskie-obiekty/

Kraków od stuleci był centrum życia artystycznego Polski. Tutaj tworzyli  Matejko, Witt Stwosz, Wyspiański , Mehoffer, Boznańska,  Fałat   i tutaj znajduje się najstarsza akademia Sztuk Pięknych w Polsce, a także wiele   galerii sztuki dawnej i współczesnej. Bogata historia miasta widoczna w układzie architektonicznym, wnętrzach kościołów i pałaców oraz urokliwa atmosfera Krakowa  inspirują także współczesnych twórców. Obecnie Kraków jest drugim co do wielkości miastem Polski oraz ważnym ośrodkiem życia akademickiego i kulturalnego.

 
Na naszych gości oprócz zabytków czekają też piękne tereny zielone znajdujące się w obrębie miasta oraz wiele znakomitych restauracji i kafejek oferujących smakołyki kuchni polskiej oraz pozwalających na zanurzenie się w atmosferze miasta. Większość atrakcji turystycznych skoncentrowana jest w obrębie Starego Miasta i Kazimierza, odległość między nimi łatwo więc pokonać spacerem. W razie konieczności szybkie przemieszczenie się umożliwia gęsta sieć tramwajowa.

www.krakow.pl www.krakow.travel

ORGANIZATOR

STOWARZYSZENIE AKWARELISTÓW POLSKICH
ul. Drzymały 1 lok.9, 05-800 Pruszków
Tel +48 601 331 352
krakow2018@sap-art.pl
sap@sap-art.pl