W piątek rano zapraszamy na całodniową autokarową wycieczkę po malowniczych okolicach Krakowa.
Zaczniemy od Kopalni Soli „Wieliczka” - to jeden z najcenniejszych zabytków kultury na ziemiach polskich.

    „Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych."

    Kopalni Soli "Wieliczka" została wpisana w1978 r.na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO wśród pierwszych 12 obiektów z całego świata. Chodniki, podziemne słone jeziora, wykute w soli piękne komory i kaplice. Wśród nich ta dedykowana św. Kindze, podziemna solna perła lśniąca wyjątkowym blaskiem. Będziemy podziwiać majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Czeka nas blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Mamy nadzieję że ta wędrówka podziemnym szlakiem będzie wyjątkowym przeżyciem i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Naszą wycieczkę uświetni, wspólny lunch przygotowany i serwowany w podziemiach kopalni, gdzie będziemy mogli delektować się specjałami kuchni polskiej.

Po powrocie na powierzchnie ziemi udamy się na dalszą część wycieczki po malowniczych okolicach małopolski. Będzie to okazja do malowania w plenerze, zwiedzania i znalezienia chwili wytchnienia w cudownych okolicznościach przyrody i architektury tego regionu.
    
Źródła:
whc.unesco.org
www.wieliczka-saltmine.com

ORGANIZATOR

STOWARZYSZENIE AKWARELISTÓW POLSKICH
ul. Drzymały 1 lok.9, 05-800 Pruszków
Tel +48 601 331 352
krakow2018@sap-art.pl
sap@sap-art.pl